Քանի որ Թաիլանդը տեղափոխվում է իր էներգետիկ ոլորտը ապամոնտաժելու, միկրոարդների եւ այլ բաշխված էներգետիկ ռեսուրսների դերը ավելի ու ավելի կարեւոր դեր կխաղա: Թաիլանդական էներգետիկայի ազդեցությունը Արեւային գործընկերը համագործակցում է Hitachi ABB Power Grids- ի հետ `էներգետիկ պահեստավորման համակարգի օգտագործման համար, թե ինչպես է պահանջվում երկրի ամենամեծ մասնավոր մանրադիտակը:
Hitachi ABB Power Grids 'մարտկոցի էներգիայի պահպանման եւ կառավարման համակարգը կդիտվի Saha Industrial Park- ում, որը ներկայումս մշակվում է Sriracha- ում: 214MW Microgrid- ը բաղկացած կլինի գազի տուրբիններից, տանիքի արեւային եւ լողացող արեւային համակարգերից, ինչպիսիք են էլեկտրաէներգիայի արտադրության ռեսուրսները, իսկ մարտկոցի պահպանման համակարգը, պահանջարկը բավարարելու համար:
Մարտկոցը իրականացվում է իրական ժամանակում `էներգիայի արտադրանքը օպտիմալացնելու համար` ամբողջ արդյունաբերական պարկի պահանջարկը բավարարելու համար, որը պարունակում է տվյալների կենտրոններ եւ այլ բիզնես գրասենյակներ:
Եփմին Թեոն, ավագ փոխնախագահ, Ասիա Խաղաղ օվկիանոս, Hitachi ABB Power Grids, Grid Automation- ը, Grid Model- ը `տարբեր բաշխված էներգիայի աղբյուրներից, կառուցվում է ավելորդ տվյալների կենտրոնի հաճախորդների համար:
Saha Pathana Inter Gooting հանրային ընկերության նախագահ եւ գործադիր տնօրեն Վիչա Կուլսոմֆոբը, որն արդյունաբերական պարկի տերերն ավելացնում են. Դա կհանգեցնի երկարաժամկետ կայունության եւ կյանքի ավելի լավ որակի, իսկ մաքուր էներգիայով արտադրված որակյալ արտադրանքներ: Մեր հավակնությունը, ի վերջո, խելացի քաղաք ստեղծելու մեր գործընկերների եւ համայնքների համար: Հուսով ենք, որ այս նախագիծը Saha Group Industrial Park Sriracha- ում կլինի մոդել պետական եւ մասնավոր ոլորտների համար »:
Նախագիծը կօգտագործվի կարեւոր դերը մանրադիտումների եւ էներգետիկ պահեստավորման ինտեգրված վերականգնվող էներգետիկայի նախագծերը, որոնք կարող են խաղալ Թաիլանդին `բավարարելու իր ընդհանուր էլեկտրաէներգիայի 30% -ը մինչեւ 2036 թվականը:
Տեղական / մասնավոր հատվածի վերականգնվող էներգետիկ նախագծերի հետ էներգիայի արդյունավետության համատեղումը միջազգային վերականգնվող էներգետիկայի գործակալության կողմից նույն միջոցն է, որը կենսական նշանակություն ունի Թաիլանդում էներգիայի պահանջով արագացնելու համար անհրաժեշտ է աճել 76% -ով: Այսօր Թաիլանդը բավարարում է իր էներգիայի պահանջարկի 50% -ը, օգտագործելով ներմուծվող էներգիա, հետեւաբար, երկրի վերականգնվող էներգետիկայի ներուժը շահագործելու անհրաժեշտությունը: Այնուամենայնիվ, վերականգնվող էներգետիկայի իր ներդրումները մեծացնելով հատկապես հիդրոէներգետիկայի, բիոէներգետիկայի, արեւի եւ քամու, Իռենան ասում է, որ Թաիլանդը մինչեւ 2036 թվականը հասնելու է 37% վերականգնվող էներգիայի մաքրման մեջ: